Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Boldogkő

10. 4. 2011
 

Hrad Boldogkő sú ruiny stredovekej pevnosti v severnom Maďarsku. Nachádza sa v blízkosti obce Boldogkővaralja, približne 25 km západne od mesta Sárospatak a 50 km severne od mesta Miskolc v Maďarsku. O jeho existencii sme ani len netušili ale cestou do z Nyiregeházi do Košíc cez Tokajskú oblasť na nás v diaľke vykukol majestátny hrad. Žiadna tabuľa ktorá by ukazovala na cestu v okolí nebola a my sme skúsili na prvej križovatke obdočiť aby sme sa dostali bližšie.

Hrad je zrúcanina ale pomerne zachovaná a sprístupnené sú aj malé miestnosti s pár expozíciami a pivnica. Cena lístka pre dospelú osobu je 600ft (niečo cez 2€). Parkovať môžete bezplatne pod hradom kde je aj niečo ako reštaurácia.
Prejsť sa môžete po drevenej konštrukcii kde sa Vám naskytne pekný výhľad alebo môžete poobzerať druhú stranu hradu kde sú tiež drevené konštrukcie s výhľadom. Je tu aj pár hlbokých studní kde si môžete hodiť mincu pre šťastie.
Ako som spomínal je to len pár miestností. Na jednej brnenie, mapy a iné predmety z tej doby a v druhej miestnosti malé diorámy bojov. Je ešte aj tretia miestnosť kde sú niečo ako ukážky grafického dizajnu (neviem ako sa to tam dostalo). Dole pri vchode je ešte obchodík so suvenírmi kde si môžete kúpiť od kameňov, príveskov cez meče až po tričká s maďarskými motívmi ktoré by ste sa u nás báli dať na seba.

http://www.peteroravec.sk/cesta-na-hrad-boldogko-madarsko

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.