Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Európsky týždeň mobility 2014

Do Európskeho týždňa mobility sa zapoja aj Košice. Súčasťou niekoľko dní trvajúceho programu je aj výzva pre občanov – Do práce na bicykli, aby od dnes do pondelka vymenili svoje auto za dvojkolesový dopravný prostriedok.
Nechýba ani Národná cyklistická súťaž na základných školách a mnoho ďalších aktivít.
„V utorok až piatok od 16.-19. septembra je to akcia s názvom Jazdi bezpečne – dopravná výchova pre deti zo základných škôl na dopravných ihriskách.
18.9. to bude Cyklozoznamka s tombolou, pôjde o prejazd na bicykli z jednotlivých častí mesta na Námestie Kulturparku.“ V piatok deti v meste spestria chodníky a ulice kriedovými obrazmi.

Košický dopravný podnik sa opäť zapojil do Európskeho týždňa mobility. V rámci neho pripravil aj obľúbenú súťaž s názvom „Kto skôr“, ktorá sa uskutoční túto sobotu (20.9.2014) o 7:45. Štart bude na Námestí osloboditeľov pred Auparkom a cieľ pri Soche J. Pavla II. v Barci. Sily si zmerajú električka, autobus, skúter, cyklista, korčuliar a bežec. Cieľom súťaže je zistiť, kto bude najrýchlejší. Účasť prisľúbil aj primátor Košíc Richard Raši.
V rámci celoeurópskeho dňa bez áut bude v dňoch 21. – 22.9.2014 MHD zadarmo. Cestujúci sa nebudú musieť preukázať vodičským preukazom. Označovače vo vozidlách budú prelepené a služby SMS zablokované.

Dopravný podnik mesta Košice túto sobotu (20.9.2014) opäť otvorí svoje brány pre verejnosť. Stane sa tak v čase od 9:30 do 17:30 hod. v areáli na Bardejovskej ulici. Aj tento rok pripravil bohatý program pre malých aj veľkých.

 

Dopravný podnik počas Dňa otvorených dverí vystaví svoje vozidlá, pričom nebude chýbať ani historická električka CASSOVIA. Medzi vystavenými vozidlami budú aj dva historické Ikarusy (Ikarus 31 z roku 1959 a Ikarus 620 z roku 1969) z dopravného podniku v Miškolci. Všetci návštevníci sa môžu tešiť na ukážky práce mestských policajtov a hasičov. Pripravená je aj prehliadka priestorov DPMK, depa, techniky a jazdy historickou električkou. Počas tohtoročného Dňa otvorených dverí vystúpia aj obľúbené skupiny - Nocadeň a Heľenine oči. Svoje umenie budú prezentovať aj Divadlo v Kufri a folklórny súbor Hanička. Pre deti bude pripravený bohatý program v podobe súťaží a rôznych atrakcií (trampolína, maľovanie na tvár, tvorivá dielnička, mobilný detský kútik a pod.).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.