Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Pre rekonštrukciu električkovej trate uzavrú Hviezdoslavovu

img_7375.jpg

Výluka dopravy sa tam začne 2. januára.

Napriek tomu, že rekonštrukcia električkovej trate na Kuzmányho má od dokončenia ešte ďaleko, zhotoviteľ prác - konzorcium spoločností Dúha a ZUE sa rozhodlo rozbehnúť práce na Hviezdoslavovej. 
"Čo sa týka prác na Hviezdoslavovej, tá bude úplne uzavretá pre automobilovú aj mestskú hromadnú dopravu. Takisto bude uzavretý prejazd Námestie maratónu mieru od Komenského k Hlavnej ulici. Automobilová doprava bude presmerovaná po obchádzkových trasách," uviedol dopravný inžinier, Pavel Titl, ktorý mal na starosti prípravu riešenia dopravy.

Po Novom roku by teda na vjazde do Košíc mohla pribudnúť značka "vypnite si GPS navigácie". Aj znalí vodiči budú mať čo robiť, aby si naplánovali jednoduchý presun autom cez mesto. Problémy budú mať tiež cestujúci mestskou hromadnou dopravou. Po koľajniciach na Hviezdoslavovej aktuálne okrem električiek v protismere jazdí náhradný autobus X7. "Nebude možné jazdiť električkami k Lokomotíve, tým pádom budú suplované úplne inými trasami náhradnej autobusovej dopravy. Pokiaľ viem, obnovená bude električková doprava na Ulici Boženy Němcovej," dodal P. Titl.
A potvrdila nám to aj hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice, Michaela Karaffová.

Náhradná autobusová linka X7 nebude zachádzať na Námestie maratónu mieru. Električková linka 6 pôjde len po amfiteáter, linky 9 a R3 odbočia k Štadiónu Technickej univerzity.
Na zvyšku pôvodnej trasy ich nahradí nový náhradný autobus X9, ktorý od amfiteátra pôjde cez Továrenskú, Gorkého, Slovenskej Jednoty a Komenského až na Havlíčkovu.
Pre nemožnosť odbočiť na Námestie maratónu mieru sa zmeny dotknú aj autobusových liniek, ktoré cez Hviezdoslavovu premávajú (17, 19, 22 a 36).

Vjazd na Námestie maratónu budú mať povolené len vozidlá stavby. Pre dopravnú obsluhu budovy Košického samosprávneho kraja má byť zobojsmernená Strojárenská ulica.

Celá zákazka, spolu s Kuzmányho a Staničným námestím má hodnotu 40 miliónov eur a termín ukončenia je v júli. Zaujímavé je, že zhotoviteľ sa do prác púšťa v zime. Pri prerušení prác na stanici v lete nám pritom projektový manažér Dúhy vysvetľoval, že nemá zmysel držať verejnosť v šachu a začať s prácami neskôr na jeseň, keďže zima by ich pravdepodobne prerušila.

Ďalší problémový úsek, ktorý budú musieť odborníci čoskoro riešiť, je Štúrova ulica. Tú by mali rekonštruovať už na budúci rok v rámci rovnakého projektu.

Zdroj: facebook Rádia Košice

Podrobnejšie informácie už čoskoro...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

?

(Teapack, 23. 12. 2014 20:01)

Predpokladany termin ukoncenia prac a obnovenia prevadzky uz radsej ani neuvadzaju...