Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Čo do pekla je islandská hudobná scéna?

Piatkový večer bude ideálnym časom, aby sme sa pozreli na to, čo to do pekla je tá obdivovaná a zvláštna islandská hudobná scéna. Súčasťou večera bude aj praktická ukážka v podobe ostrovnej alternatívnej párty.

Tabačka v spolupráci s alt30collective uvádzajú úspešný formát What the hell***is?, ktorý sa po trojročnej odmlke presúva do Tabačky kulturfabrik. Každý mesiac prinesieme čerstvé témy z oblasti súčasnej vizuálnej kultúry, hudby, ale taktiež sa budeme zaoberať ʺnezodpovedanými otázkamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia.

Prezentáciu What the hell island music scene is?/Čo do pekla je islandská hudobná scéna? odprezentuje Juraj Kušnierik. Prednáška sa uskutoční 21.11.2014 (Piatok) o 19:00 v košickej Tabačke kulturfabrik na Gorkého 2. Vstupné bude symbolické 1€

Island má približne toľko obyvateľov ako Košice. Okrem toho, že jeho futbalová reprezentácia nedávno porazila Turecko a Holandsko a mužská hádzanárska reprezentácia patrí do absolútnej svetovej špičky, okrem toho, že islandský zväz spisovateľov má 350 členov (a jedného nositeľa Nobelovej ceny), pôsobí v tejto krajine okolo 500 kapiel, pesničkárov a elektronických producentov, medzi nimi niekoľko desiatok celosvetovo uznávaných. Teda nielen Björk,Sigur RósGusGusEmilíana TorriniÓlafur ArnaldsOf Monsters And MenÁsgeir alebo múm. Ako je to možné? Čo do pekla je a ako funguje islandská hudobná scéna?

Juraj Kušnierik (1964) je vyštudovaný eletrotechnický inžinier, no nikdy sa tým neživil (a nie je to ani jeho koníček). Je jedným zo zakladateľov Artfora, pracoval v treťom sektore, neskôr bol kníhkupcom (v Artfore), sedem rokov spolu so Števom Hríbom moderoval reláciu Pod lampou, je kultúrnym redaktorom časopisu .týždeň, na Rádiu_FM má reláciu Slová_FM. Je autorom knihy o islandskej hudbe s názvom Hudba ostrova.

-------------------------------------------------------------------------------

WHAT THE HELL***IS? / ČO DO PEKLA***JE?

Formát prednášok, prezentácií, projekcií a diskusií, ktoré sa zaoberajú ʺnezodpovedanými otázkamiʺ jednak z oblasti súčasného vizuálneho umenia, hudby, filmu, ale taktiež ʺhorúcimi témamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia. Prvoradou ambíciou formátu WHAT THE HELL***IS? je živou formou zoznámiť širokú verejnosť s umením a jeho témami, ktoré sa v dnešnej dobe veľkej popularite netešia.

https://www.facebook.com/wthellis
http://tabacka.sk/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.