Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Deň architektúry 2014

 Prvý októbrový víkend bude aj tento rok patriť občanom, ktorí vyrazia do svojich miest. Záujemcovia sa môžu tešiť na obľúbený a hojne vyhľadávaný festival Den architektury, v rámci ktorého objavujú už štvrtý rok zaujímavé stavby a potenciál verejného priestoru v rade českých, moravských aj slovenských miest.


Tento rok sa festival uskutoční 4. a 5. októbra. Akcia sa koná pri príležitosti Svetového dňa architektúry. Plánovaných je 115 akcií, z toho tento rok 4 prebehnú na Slovensku v 3 mestách. 

V Košiciach sa uskutočnia 2 prechádzky, ktoré svojim záberom zachytia historické stopy aj súčasný vývoj vybraných lokalít.

KOŠICE – STARÁ NEMOCNICA – VÝVOJ ZDRAVOTNÍCKEJ ARCHITEKTÚRY V KOŠICIACH

Areál starej nemocnice na Rastislavovej ulici je mestskou rezerváciou odzrkadľujúcou významné obdobia rozvoja mesta. Od jej založenia na prelome storočí v nej spolu nájdeme secesné, funkcionalistické aj socialistické prvky a prechádzku s architektkou Mirkou Mertovou zakončíme pri Vile Dr. Kňazovického.
zraz: so 4.10 o 14.00 pred vstupom do areálu Nemocnice, Rastislavova 43

KOŠICE -TERASA – MODERNÉ SÍDLISKO PRE NOVÉ KOŠICE

Prvý (a asi jediný) sídliskový urbanizmus v Košiciach. Vzácna zhoda prírodných daností, systému Luníkov a umenia vo verejnom priestore neustále dopĺňané o nové prvky. Spolu s architektkami Marínou Kissovou a Viktóriou Mravčákovou znovuobjavíte miesta nové aj dávno neprístupné.
zraz: so 4.10. o 16.00 Kino Družba

https://www.facebook.com/events/847353658623323/?fref=ts

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.