Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Dni halibutov 2014

dni-halibutov.jpg

Zažite Dni halibutov v METRO Košice

Videli ste už niekedy, ako sa filetuje veľký halibut? Spracovanie unikátnych rýb obývajúcich morské dno, ktoré váhou nezriedka presahujú aj 50 kg, si teraz môžete prísť pozrieť na Dni halibutov.

Piatok 6. júna a štvrtok s piatkom 12. a 13. júna budú v Košiciach patriť netradičným rybárskym zážitkom. Vo veľkoobchodnej predajni METRO totiž prebehnú Dni halibutov, počas ktorých sa môžete priamo na predajnej ploche prísť pozrieť na filetovanie čerstvých grónskych halibutov v réžii odborníkov z oddelenia rýb.

Neostane však iba pri pozeraní, počas celého podujatia totiž bude mať každý, kto v tieto dni do METRO Košice príde, príležitosť ochutnať priamo na mieste vyrobené špeciality z čerstvo spracovaných rýb.

„Príjemne aromatické mäso halibuta s vysokým obsahom bielkovín a vyšším obsahom tuku je v gastronómii vysoko cenené. Hodí sa na dusenie, varenie na pare, pečenia aj zapekanie, nesmie sa však príliš koreniť, aby sa zachovala jeho špecifická aróma. Mimochodom, najväčší halibut, ktorého sme doteraz v METRO porcovali, mal úctyhodných 225kg,“ hovorí nákupca čerstvých rýb METRO, Drahoslav Vochozka.

Nazrite do zákulisia najväčšieho obchodníka s rybami v Európe a príďte sa na nevšedných obyvateľov morských hlbín pozrieť aj vy.

 

* * * * * *

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

  • Eva Šoucová – Media & Communication Consulting, spol. s r.o.

E-mail: eva.soucova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.