Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Filip na Uličke remesiel

25. 4. 2013

Košice – V piatok 26. apríla sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Filip na Uličke remesiel. Návštevníkom známej košickej uličky sa predstavia kreatívni umelci a neziskové organizácie. Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Počas programu, ktorý bude prebiehať od 14:00 do 18:00, ukážu svoje umenie šikovní
remeselníci a výrobcovia handmade produktov. Pre deti je pripravené maľovanie na tvár, potešia ich aj živí maskoti a tvorivé dielne. Súčasťou podujatia je aj výmena kníh v čarovnej knižnici, burza kníh v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice a Verejnou knižnicou Jána Bocatia. Predstavia sa aj psíky z útulku UVP, Greenpeace, Regionálne centrum mládeže a Detská organizácia Frigo. Všetci návštevníci sa budú môcť zapojiť do zaujímavej súťaže s hráčmi amerického futbalu.

Podujatie Filip na Uličke remesiel je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

http://www.facebook.com/hrnciarska

http://hrnciarska.sk/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.