Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Hasičská sobota a penová šou na detskej železnici

Už zajtra 16.8.2014 je pre vás pripravený zaujímavý hasičský program. Vždy na stanici Alpinka po príchode vláčika s pravidelným príchodom o 9:37 11:37 13:37 a 15:37.

pensou.jpg

Malých aj veľkých zvedavcov, ktorí majú radi vodu a hasičskú techniku, pozývajú organizátori už túto sobotu 16. augusta na Košickú detskú historickú železnicu.

Prácu hasičov si budú môcť vyskúšať priamo na modernej i historickej technike, ktorú na stanicu Alpinka privezú dobrovoľní hasiči z Medzeva a železniční hasiči Železničnej spoločnosti Slovensko. Deti sa môžu tešiť aj na penovú šou.

Program je súčasťou Fun sobôt, ktoré pripravilo občianske združenie Detská železnica Košice počas tohtoročných prázdnin pre všetkých cestujúcich obľúbenej železničky. Tentoraz do Čermeľa zavítajú profesionálni hasiči zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorým bude asistovať Dobrovoľný hasičský spolok z Medzeva.

„Pripravili sme ukážky modernej ale i historickej techniky. Aj malé deti dokážu napr. dvihnúť ťažké auto, uhasiť požiar či vyskúšať si prácu na historickej striekačke. Nebude chýbať množstvo vody, vytvoríme si dúhu a už teraz sa všetci tešte na penovú šou. Priamo na stanici Alpinka nám hasiči vytvoria penový bazén, ktorému určite neodolajú najmä tí najmenší,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

Ozdobou bude stále fungujúca 137-ročná hasičská striekačka. Dodnes sa o ňu vzorne starajú dobrovoľní hasiči z Medzeva, ktorých história sa k tomuto mestečku viaže už od roku 1887. 

http://www.detskazeleznica.sk/--3-101-hasicska-sobota

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.