Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Milan Kolcun - talkshow Bez šepkára

Štátne divadlo Košice uvedie v sobotu 19. októbra o 19:00 hod. na Malej scéne ŠD úplne novú talkšou známeho Košičana a "potulkára" Milana Kolcuna.
V programe s názvom Bez šepkára Milan Kolcun vždy vyspovedá jednu osobnosť z košického divadla a ďalšieho zaujímavého hosťa a v programe sa predstaví zakaždým aj nejaká zaujímavá hudobná produkcia. 

Už v sobotu, 19. októbra, uvedie Štátne divadlo Košice na javisku zrekonštruovanej Malej scény ŠD úplne nový formát. Košická talkshow Milana Kolcuna Bez šepkára rozšíri ponuku divadla o úplne nový žáner, v ktorom známy košický potulkár Milan Kolcun predstaví osobnosti, ktorých život je úzko spätý s Košicami, a samozrejme aj so Štátnym divadlom Košice.

„Cieľom je ponúknuť  návštevníkom divadla ďalší formát a cez tento „nový“ žáner pritiahnuť do divadla aj tých, ktorí sa tam inak nevyberú,“ hovorí autor myšlienky Milan Kolcun. Každé vydanie talkshow bude mať jedného hosťa priamo spätého so Štátnym divadlom. „Je to možnosť pomyselne nahliadnuť do zákulisia, do príprav budúcich premiér, bližšie predstaviť osobnosti divadla, jeho fungovanie, ako aj hosťujúcich umelcov,“ dodáva.

Druhý a tretí hosť bude rozvíjať nejakú tému, ale vždy s prihliadnutím na košický kontext. „Chcem predstaviť ľudí, necelebrity, ktorí sú úspešní, ale nie veľmi známi možno aj preto, že sú práve z Košíc. Je ich v našom meste dostatok, mnohí vynikajú, ale celoslovenské médiá o nich z rôznych príčin nepíšu. Dôležitým momentom bude práve akási košickosť, ktorá neznamená len to, že hosť je Košičan, ale napríklad aj to, že pochádza z Košíc a dosiahol istý úspech vo svete alebo naopak, Košice si vybral za svoj nový domov a žije tu a má určite na mesto trochu iný pohľad,“ vysvetľuje Milan Kolcun.

V prvom vydaní talkshow bude Milan Kolcun spovedať herečku Danu Košickú, ktorá spolu s kolegom Michalom Soltészom práve naplno skúša Shakespearovho Macbetha (premiéra bude 25. októbra na Malej scéne ŠD). Ďalším hosťom bude Cyril Vasiľ, vedúci kongregácie pre východné cirkvi vo Vatikáne. “Je to najvyššie postavený Slovák vo Vatikáne, dá sa povedať minister vo vláde tohto cirkevného štátu, ktorý je košickým rodákom. Určite zaujímavý bude aj rozhovor s mestskou kronikárkou Kristinou Forbat. Slovom, ale najmä spevom prispeje formácia Gregoriana, ktorá prezentuje hudbu od gregoriánskeho chorálu, cez polyfóniu až po gospel,“ priblížil hostí prvého vydania Bez šepkára Milan Kolcun.

Z každého vydania Bez šepkára vznikne aj televízny záznam, ktorý by sa s istým časovým odstupom mal objaviť vo vysielaní internetovej televízie metoo.sk. Už druhá talkshow, 27. novembra, bude mať dve vydania – o 18:00 a 20:00 hod. Nový formát by sa mal v programe Štátneho divadla Košice objavovať minimálne s dvojmesačnou periodicitou.

http://www.kosice2013.sk/talkshow-bez-sepkara-predstavi-nielen-kosicke-necelebrity/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.