Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Mládež v pohybe

Európska komisia prichádza do Košíc s iniciatívou Mládež v pohybe

Štúdijné pobyty v zahraničí, pracovné príležitosti v Európskej únii a bohatý sprievodný program čakajú na návštevníkov podujatia Mládež v pohybe. To sa uskutoční od 3. do 5. októbra v Kasárňach Kulturpark v Košiciach. Program Mládež v pohybe je iniciatívou Európskej komisie, ktorého cieľom je podporiť mobilitu mladých ľudí, zvyšovanie ich možnosti uplatnenia na trhu práce a skvalitňovanie ich vzdelania.
 
Trojdňové stretnutie Mládež v pohybe je určené najmä pre ľudí od 15 do 30 rokov. Spolu 12 organizácií bude ponúkať pracovné a študijné príležitosti a programy v celej Európskej únii. Medzi nimi nebudú chýbať univerzitné, vládne či mimovládne organizácie a špecializované odborné spoločnosti. Ide o vôbec najväčšiu výstavu svojho druhu na východnom Slovensku.
 
Okrem ponuky vystavovateľov budú súčasťou pogramu podujatia diskusie s ľudmi, ktorí zahraničné pracovné a študijné pobyty absolvovali, diskusie, či prezentácie úspešných projektov. Rómske organizácie, ktoré boli podporené grantovými programami, predstavia svoje projekty a predvedú počas troch dní podujatia svoje vystúpenia. Akcia Mládež v pohybe je zároveň kľúčovou udalosťou v rámci Európskeho roka občanov 2013.
 
Podujatie Mládež v pohybe sa prvý krát uskutočnilo v roku 2010, odvtedy navštívilo už vyše 60 európskych miest. Na Slovensko zavítalo už v minulosti, jeho organizátori ho napríklad pripravili na známom hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne v minulom roku.
 
Iniciatíva Európskej komisie Mládež v pohybe sa spája s programami zameranými na oblasť vzdelávania a zamestnanosti mladých ľudí v Európe. Je súčasťou európskej stratégie pre rast, ktorej dlhodobým cieľom je dosiahnuť 75%-nú zamestnateľnosť obyvateľov v produktívnom veku 20 až 64 rokov.
 
Kontakt pre média:
Mgr. Igor Holéczy, PR&MEDIA
Tel.: 0910 900 957
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.