Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - PRÁZDNY OBCHOD v Auparku

 Komu pomôže prázdny obchod v košickom Auparku

Po mestách ako Sao Paulo, Austin, Miláno, Manchester či Berlín prichádza aj do Košíc netradičný spôsob charitatívneho darcovstva. V Auparku sa rozhodli postaviť takzvaný Prázdny obchod. Košičania budú teda prví na Slovensku, ktorí si budú môcť z nákupného centra zakúpené oblečenie nielen odniesť, ale svoje kúsky doň aj doniesť ako darcovia. Pomôžu tak ľuďom v núdzi po celom východnom Slovensku dôstojne sa obliecť. Obchod bude otvorený od 7. novembra do 14. novembra denne od 10:00 do 19:00 hodiny.

Prázdny obchod Aupark Košice.jpg

Netradičný koncept vymyslela marketingová agentúra Loducca. Vôbec prvý takýto charitatívny priestor umiestnili v nákupnom centre VillaLobos v brazílskom Sao Paole. Projekt A Loja Vazia, teda Prázdny obchod, podporil aj významný obchodný reťazec BR Malls. Autori neskôr ideu prostredníctvom neziskovej organizácie Creative Common ponúkli na voľné šírenie po celom svete. Košice Prázdny obchod prinášajú ako prvé na Slovensku.

Tešíme sa na zachovalé a hodnotné kúsky oblečenia, ktoré do obchodu prinesú aj návštevníci Auparku. Pomôžu tak napríklad deťom z detských domovov, týraným ženám či ľuďom v materiálnej núdzi naozaj dôstojne či dokonca štýlovo sa obliecť,“ povedal riaditeľ košického Auparku Marcel Boroš.

Po otvorení obchodu môže každý návštevník darovať kúsok zo svojho šatníka. Svetre, tričká, rifle, blúzky, sukne a rôzne doplnky pracovníci Prázdneho obchodu naaranžujú tak, aby priestor budil dojem módneho butiku. Vždy večer sa potom šaty uskladnia a ráno návštevníci opäť nájdu poličky a regály prázdne, čakajúce na nové dary.

Po ukončení projektu šatstvo rozdelíme viacerým neziskovým organizáciám či občianskym združeniam. Medzi nimi je napríklad Arcidiecézna charita v Košiciach, združenie Človek človeku alebo detské domovy Lienka vo Veľkých Kapušanoch, Klementa Hofbauera v Podolínci či Sv. Mikolaja v Medzilaborciach,“ povedala Katarína Minárová, riaditeľka Karpatskej nadácie, ktorá je partnerom projektu.

Hlboko ľudské poslanie Prázdnych obchodov vo svete s obľubou podporujú aj známe osobnosti. Pri slávnostnom otvorení Prázdneho obchodu v košickom Auparku svojím darom v podobe šatstva prispeje napríklad spevák skupiny No Name Igor Timko, skupina Peter Bič Projekt či hráči košického hokejového klubu Peter Bartoš, Jirko Bicek a Marek Bartánus.

Viac informácií o celosvetovom projekte Prázdnych obchodov sa dozviete na stránke www.theemptyproject.com, informácie o Karpatskej nadácii nájdete na stránke www.karpatskanadacia.sk.     

 

Všetky dôležité informácie návštevníci košického Auparku nájdu na stránkach kosice.aupark.sk alebo na www.facebook.com/kosice.aupark a https://twitter.com/AuparkKosice.   

http://kosice.aupark.sk/app/mnovinky/Prazdny-obchod.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.