Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Prvé bezbariérové detské ihrisko na Terase

Starosta Mestskej časti Košice - Západ Rudolf Bauer pozýva všetky deti aj rodičov na Rodinné popoludnie, ktoré sa bude konať túto nedeľu, 24. augusta od 15.00 hod. na Michalovskej ulici č. 7.

Rodinné popoludnie sa uskutoční na novom detskom ihrisku. Je to prvé bezbariérové detské ihrisko na Terase určené pre všetky deti, využívať ho teda môžu aj hendikepované deti.

„Som rád, že na Terase búrame bariéry aj na detských ihriskách, nové moderné ihrisko je navyše tým pádom veľmi bezpečné pre všetky deti,“ uviedol starosta R. Bauer. Návrh projektu ihriska zástupcovia mestskej časti prerokovali ešte pred jeho realizáciou s obyvateľmi lokality, ktorí si myšlienku osvojili. „Mestská časť do jeho výstavby investovala 30 tisíc eur,“ dodal R. Bauer.

Celkovo sa na Terase za uplynulé roky postavilo 10 nových moderných ihrísk a opravili desiatky ďalších detských a športových ihrísk, do výstavby nových mestská časť investovala 183 tisíc eur, na opravy išlo 65 tisíc eur.

Na deti počas Rodinného nedeľného popoludnia čaká zábava: populárny kúzelník Gabi predvedie svoje kúsky, deti si môžu zasúťažiť, čaká na nich hudba, nafukovací hrad na skákanie a obľúbené maľovanie na tvár. Dobrá nálada a radosť sú samozrejmosťou.

Pre rodičov mestská časť pripravila krátku anketu, v ktorej môžu vyjadriť svoj názor na nové bezbariérové ihrisko, prípadne navrhnúť jeho zlepšenie.  

http://www.kosicezapad.sk/article-item-sk/prve-bezbarierove-detske-ihrisko-na-terase/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.