Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Slávne vily Slovenska

Výstava "Slávne vily Slovenska" od 15. mája do 7. júna v Múzeu Vojtecha Löfflera

Ide o prierez vilovou architektúrou celej Slovenskej republiky. Vybrané stavby sú príkladom architektonického myslenia, ukážkou životného štýlu, charakterizujú svojich tvorcov, majiteľov i obyvateľov.
Výstava je zároveň prezentáciou rovnomennej publikácie od bádateľského a autorského tímu vedeného prof. Ing. arch. Matúšom Dullom, DrSc. Popri známych sídlach postavených prevažne od 18. storočia, sa na výstave ako i v knihe objavujú aj rímske vily pochádzajúce z 2. až 3. storočia.
Výstava ako aj publikácia ponúka prierez vilovou architektúrou celej Slovenskej republiky. Návštevníci výstavy i čitatelia publikácie si môžu prezrieť 64 víl a rodinných sídiel. História jednotlivých domov je pritom poprepájaná so životnými osudmi ich architektov a stavebníkov.
Publikácia a rovnako tiež výstavné panely sú sprevádzané historickými aj súčasnými fotografiami a plánmi. Na výstave v Múzeu Vojtecha Löfflera sa súčasne objaví aj vybraný nábytok pre spestrenie predstavy diváka o vilovom architektonickom dedičstve Slovenskej republiky.

 Počas výstavy je možné si zakúpiť aj rovnomennú publikáciu Slávne vily Slovenska v slovenskom a anglickom jazyku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.