Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - VERDI GALA – trikrát a dosť

9. 10. 2013

Rok 2013 sa v hudobnom svete nesie v znamení výročia dvoch svetových velikánov. Giuseppe Verdiho a Richarda Wagnera. Vari na svete neexistuje divadlo, alebo orchester, ktorý by si tvorbu týchto géniov nepripomenul. 

Nie je tomu inak ani na východe republiky, kde sa košická klaviristka, Júlia Grejtáková, autorka mnohých koncertných projektov, propagovaných tiež OS, rozhodla usporiadať koncert na poctu talianskeho génia Giuseppe Verdiho. A keďže pri tejto príležitosti zavítajú do Košíc aj zahraničné operné speváčky, bola by škoda, aby v spolupráci s domácimi sólistami potešili len ucho a oko Košičanov. Koncert bude mať premiéru v Košiciach, ale jeho reprízy budú mať možnosť vidieť aj diváci na Spiši – Letohrádok Dardanely v Markušovciach a tiež Prešovčania vrámci Prešovskej hudobnej jesene.

Tentokrát si prizvala k spolupráci vynikajúcu ruskú sopranistku, žijúcu v Taliansku – Annu Princevu, taliansku mezzosopranistku Michelu Bregantin, ktorej bravúrne vystúpenia už Košičania mali možnosť zažiť niekoľkokrát v projektoch Mosty Európy alebo iných benefičných koncertoch, ako aj na doskách ŠD Košice, kde hosťovala. Spevácke kvarteto doplnia aj významní sólisti košickej opery Jaroslav Dvorský – tenor a Marián Lukáč – basbarytón. Za klavír sa posadí už spomínaná organizátorka a korepetítorka Júlia Grejtáková.

 Termíny všetkých troch koncertov

23.10.2013 o 19.00 – Divadlo Cassia , Košice

27.10.2013 o 18.00 – Letohrádok Markušovce

30.10.2013 o 19.00 – Prešov – Čierny orol

FB udalosť koncertov TU...

http://www.operaslovakia.sk/news/verdi-gala-trikrat-a-dost/#!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.