Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia Alžbetinej ulice

Alžbetina už prejazdná

Čadičová dlažba "opravená" - alebo ináč povedané, Alžbetina je vyasfaltovaná.

Z dôvodu rekonštrukcie čadičovej dlažby (bude nahradená asfaltobetónom, podobne, ako na Mlynskej ulici) dôjde k čiastočnej uzávierke komunikácie na Alžbetinej ulici. Práce začnú 1. 7. 2014. V prvej etape na severnej strane ulice, južná bude prejazdná v jednom smere od Moyzesovej s výjazdom na Bočnú. V smere od Mäsiarskej bude doprava možná len do Bočnej ulice. V druhej etape sa bude rekonštruovať južná strana Alžbetinej. Všetky práce by mali byť ukončené do 25. 7. 2014, prvá etapa do cca. 11. 7. 2014. Objednávateľom prác je Mesto Košice, zhotoviteľom Inžinierske stavby a.s. Košice.

http://www.kosice.sk/article.php?id=14382


 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kocky

(ms, 16. 7. 2014 0:31)

chvalabohu tie kocky zmiznu...strasne sa po tom chodi autom a chodci mozu zakopnut a rychlo sa to kazi

Re: kocky

(TSz, 26. 10. 2014 14:07)

Tak,tak,až na to,že kocka je a x a x a,to čo tam demontovali bolo a x a x 7cm,preto tam bol takýto tankodróm.Panstvo z mesta vybagrovalo celú Floriánsku od pivovaru po vtedy Ungárovu kde boli skutočné kocky,ktoré vraj mali ísť do mesta,tie som tam nikde nenašiel,viete niekto kde skončili?

Krok späť

(Tony, 6. 8. 2014 20:57)

V dobe, keď mestá upúšťajú od asfaltu a vracajú sa k dlažbe, Košice boli v tomto u nás jedna z prvých lastovičiek, v Banskej Štiavnici sa nedávno skončila rekonštrukcia ulíc v centre, pričom premena spočívala v návrate k dlažbe. Dôvod je jednoduchý. Okrem estetického, je tu psychlogické hľadisko; pre chodcov je pohyb po takýcho uliciach príjemnejší, pretože aj cesta vyzerá ako chodník, námestie. Som Bratislavčan, za svoje mesto sa neraz musím, bohužiaľ, hanbiť, Košice aj takéto maličkosti obdivujem. Teraz som z Košíc sklamaný...

Dovod

(Marek, 8. 7. 2014 21:35)

Verim, ze dovodom su opat raz peniaze, ako to uz byva na Slovensku a tym padom aj v Kosiciach, dobrym zvykom. Nielen ze sa vsetci chcu na vsetkom napakovat, ale este ktomu musia aj vsetko sfusovat, pokazit a znicit.
Ak za tym niesu naozaj peniaze, co je podla mna asi taka sanca ako ze Rasi chce dobro pre Kosice, tak toto mohol naozaj naplanovat a schvalit iba totalne vypatlany dement.

Re: Dovod

(autor, 14. 7. 2014 12:56)

po rokoch neustaleho investovania do servisu vyklepanych podvozkov a naprav na vsetkych vozidlach v nasej rodine obyvajucej stare mesto rodinny rozpocet snad aspon na tejto polozke usetri..

Re: Re: Dovod

(Ja, 18. 7. 2014 13:35)

Vo väčšine Švajčiarských, Nemeckých, Rakúských, Belgických, Holandských, Švédskych, Anglických, Francúzských, Španielských, Talianských, Slovinských, Norskych, Fínskych historických centier miest a obcí vyzerajú cesty rovnako ako vyzerala Alžbetina po rekonštrukcií Rudolfom Schusterom a nikto si v tých končinách nesťažoval... len u nás je to tak asi je fakt pravda, že Slováci sú skutočne aj mentálne slabší od západného sveta... je to tak komunizmus nás pribrzdil ako sa len dalo... a mi sme komunizmu veľmi radi a dobrovoľne naleteli...

Macacie hlavy

(Obcan mesta, 17. 7. 2014 10:12)

Konecne je to spravene tak ako to malo byt spravene od zaciatku. Jazdit po tych sprostych macacich hlavach bolo strasne!!!

Aka poziadavka?

(Steele, 1. 7. 2014 21:54)

Preco taku poziadavku dalo mesto?

Re: Aka poziadavka?

(Ja, 2. 7. 2014 0:00)

Aspon nieco bolo v tych Kosiciach reprezentativne na sposob nemeckych, ci svajciarskych miest a obci, nieco co dal vybudovat fenomen Schuster, avsak komunista Rasi to musi znicit... Pred komunizmom tam bola reprezentativna histoicka dlazba, za komunizmu beton respektive asfalt, po komunizme sa Kosice odeli do skutocne krasneho satu a za Fica, kapitalistickeho komunistu je tam opat beton respektive asfalt... skoda ale asi preto, ked sa povie Nemec, Talian, Anglican, Sved tak to ma vo svete zvuk ale ked sa povie Slovak tak sa skvor pomysli na nezamestnaneho ko....

nechápem

(124, 2. 7. 2014 15:51)

Výtlky na dlažbe predsa nie sú dôvodom odstrániť dlažbu. Rovnako ako investícia do asfaltu sa mohlo investovať do opravy dlažby. Vodiči síce na dlažbu nadávali ale dlažba plnila vynikajúco úlohu toho, že autá tam jazdia vzorne pomaly. A dlažba aspoň vyzerala vhodne k historickému centru. Zase dajakí "odborníci" - rád by som videl odôvodnenie zmeny.

Re: nechápem

(autor, 14. 7. 2014 12:51)

Popravde, napriek urcitej estetickej ujme, predmetna cadicova dlazba bola od svojho polozenia vyspravovana tak akurat asfaltovymi zaplatami pripadne nijak.. takze kvalita prac vyhradne vtipna.. Pri perspektive obdobnej kvalite prac bude asfalt v kombinacii s dlazdenou odvodnovacou krajnicou a parkovacimi miestami pre toto mesto bohuzial snad na cas najrozumnejsie riesenie - k dopravnym obmedzeniam a case trvania rekonstrukcie je skoda sa vyjadrovat.. cez vikend prace stoja..

Re: Re: Aka poziadavka?

(ms, 16. 7. 2014 0:35)

napisal komunista...