Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia Žriedlovej ulice

28. 7. 2014

Mesto Košice začína s najväčšou rekonštrukciou cestných komunikácií na území mesta za posledné roky. Je významná aj z pohľadu investovaných financií, vďaka ktorým až sedemnásť miestnych komunikácií prejde komplexnou rekonštrukciou. Opravy budú trvať do konca letných prázdnin.

Mesto doteraz v roku 2014 opravilo približne 6500 m² ciest v hodnote 335.000 eur. V 26 týždni štartujú opravy, ktoré sú svojim rozsahom najväčšie za posledné roky. Mesto na ne použije financie v objeme 2,35 milióna eur, ktoré získalo ako návratnú, bezúročnú finančnú výpomoc Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zároveň sa na august tohto roku pripravuje vyhodnotenie verejného obstarávania, ktoré súvisí s opravou chodníkov. Na tie mesto Košice ráta s preinvestovaným objemom financií vo výške približne 800-tisíc eur. 

Za finančné zdroje, ktoré mesto získalo ako finančnú výpomoc Ministerstva financií SR, sa v prvej etape zrekonštruujú cesty na uliciach: Ladožská, Dneperská, Bukovecká, Popradská, Trieda SNP, Trieda SNP, Svätoplukova -Thurzova, Krmanova, Drevný trh, Protifašistických bojovníkov, Pribinova, Žriedlová, Gerlachovská, Ďumbierska, ulica D. Feju, Mlynárska – Vojvodská, Maršala Koneva

http://kosice.sk/article.php?id=14343 

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jantarova, zelezniky

(Tomas, 28. 7. 2014 10:12)

A co takto Jantarova? V smere od Juznej k plavarni je to uz hotova katastrofa....nehovoriac o zeleznikoch, v smere od nemocnice ku Careffouru....

Komenského

(keobcan, 24. 7. 2014 21:18)

Radsej opravte Komenského ulicu a nie take bocne ulicky , po Komenského prejde za den tolko aut ako po vsetkych tych oproti Komenskeho ulici bocnych uliciach co teraz opravujete!!! budicek mesto!!!