Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Výmena krytu komunikácie - Štúrova ulica

23. 9. 2017

Štúrova prejazdná v plnom profile, autobusy MHD zastavujú na pôvodnej zastávke

----------------------------------------------------------------------------------------

Vo štvrtok (21. 9. 2017) bude Štúrova ulica sprejazdnená v plnom profile

Po uložení posledných živicových vrstiev bude vo štvrtok (21. 9. 2017) na Štúrovej ulici spustená premávka motorových vozidiel v plnom profile, bez obmedzení. 
Dôvodom na čiastočnú uzáveru cestnej komunikácie bola nevyhnutná výmena krytu vozovky, v úseku od križovatky Štúrova – Rastislavova, po križovatku Štúrova – Južná trieda. Rekonštrukčné práce začali koncom augusta, predpokladaný termín ukončenia prác a uvedenia Štúrovej ulice do prevádzky bol 18. september. 
Až po odkrytí vrchných vrstiev komunikácie však bolo meraniami zistené, že podložie nemá takú únosnosť, akú vyžaduje predpísaná norma. Preto museli cestári najprv spevniť podložie na požadovanú úroveň. Ďalším dôvodom „zdržania " prác bolo to, že v klimatických podmienkach posledných dní, bolo nutné počkať kým riadne zatuhne nová betónová vrstva na rekonštruovanej vozovke. 
V utorok (19. 9. 2017) cestári finalizovali obrusnú asfalto betónovú vrstvu ľavého jazdného a časti stredného jazdného pruhu južnej strany Štúrovej ulice, dnes (20. 9. 2017) pokračovali obrusnou vrstvou pravého jazdného a časti stredného jazdného pruhu južnej strany ulice. 

www.kosice.sk/article.php?id=19936

-----------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu výmeny krytu komunikácie Štúrova ulica v úseku križovatka Štúrova – Rastislavova po križovatku J. trieda – Štúrova bude od 21.08.2017 do 18.09.2017 čiastočne uzatvorená Štúrova ulica nasledovne:

Od 21.8.2017 do 11.09.2017 južná strana Štúrovej ulice

Doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu. Na Zborovskú ulicu bude zákaz odbočenia na Zborovskú ulicu. Fejova ulica bude zaslepená, autobusové zastávky na Štúrovej ulici sa presunú na Moyzesovu ulicu, Rastislavovu ulicu a pred križovatku Štúrova ulica.

Od 28.8.2017 do 18.09.2017 severná strana Štúrovej ulice

Pravoodbočovací pruh z Rastislavovej ulice na Štúrovu ulicu bude uzatvorený. Pravé odbočenie bude umožnené cez Kukučínovu ulicu a Zborovskú ulicu. Zborovská ulica bude jednosmerná v smere od Kukučínovej ulice. Zákaz odbočenia bude zo Štúrovej ulice na Zborovskú ulicu, Fejova ulica bude zaslepená.

Stavebné práce v križovatke Štúrova – Zborovská budú realizované tak, aby bol umožnený výjazd zo Zborovskej ulice na Štúrovu ulicu.

Uzávierka bude riadne vyznačená prenosným dopravným značením odsúhlaseným Krajským riaditeľstvom PZ – Krajský dopravný inšpektorát Košice.

www.kosice.sk/article.php?id=19810

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Rekonštrukcia

(triplex, 3. 9. 2017 19:54)

zjavne to nerobi eurovia, inak by menili aj obrubniky, za tym je bud duha alebo doprastav ,prip IS ..mam chut to ist vlastnorucne vymenit..nakupim v stavebninach-hoc aj v OBI ci hornbachu betonove obrubniky, tieto vykopem a pichnem tam nove.. ked uz tolko nevedia nakupit a ukazuju aki su totalne neschopni resp ze na to krasne zvysoka seru ,ja im to spravim na vlastne naklady a dam do odpisov firme.. ti picusi smeracki neschopni..

"užasny" rosah rekonštrukcie

(kosican, 29. 8. 2017 23:28)

to tutok sa musely šeci zblazniť..! roskope sa pól mesta, roskope sa jeden z mala akotak prechodných hlavnich ťahoch.. a jako sa totok urobý.?? tak že nehajú volny jeden pruch z ktorého ešte ukroja tími ceztarskymy stlpamy a na druhej strane su prepadnute kanále po ktorich jazdiť autom je čisty katastróf !!!! a autobusary tam tieš jazdia so stiahnutim zatkom.. sprosty komanči ktory boli na dovolenke v moskve keť sa rosdával rozum !!!

no

(Jozko, 21. 8. 2017 21:21)

A rovno mozu pokracovat na Jantarovej, Juznej triede, Triede SNP, Triede KVP, Kuzmanyho, Myslavska, Jedlikova atd atd..

Re: no

(haha, 22. 8. 2017 10:22)

mozu, ale len za podmienky, ze budu robit vsetko naraz :D

rekonstrukcia

(peter, 22. 8. 2017 1:02)

dufam ze vymenia vsetko aj s obrubnikmi aj podkladom- poriadne ako napr na postovej ci gemerskej nie ze to len odflaknu a nalepia novu vrstvu asfaltu a finito..

Re: rekonstrukcia

(Cement, 22. 8. 2017 9:48)

Zabudni!