Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Zosuvy na Kostolianskej

14. 7. 2014

Približne v polovici decembra sa zintenzívnili zosuvy pôdy na Kostolianskej ceste, kde bola a je vyhlásená mimoriadna situácia. Padajúce kamene ohrozujú zdravie a životy ľudí, ktorí túto cestu využívajú. V tomto úseku už boli začiatkom januára tohto roku vykonané urgentné záchranné práce. Napriek tomu je potrebné uzavrieť ju, pretože je veľký predpoklad, že k uvoľneniu kameňov dôjde opätovne.

Včera bol na Magistráte mesta Košice zvolaný krízový štáb mesta Košice za účasti zástupcov orgánov štátnej správy, ktorý rozhodol, že cesta bude od 13.1.2012 kvôli bezpečnosti uzatvorená.

Po realizácii prvej fázy záchranných prác 5.3.2012 otvorili cestu obyvateľom Košíc a priľahlých obcí, ktorí boli nútení využívať obchádzku. Cesta nie je otvorená v plnom profile. Úvodná fáza umožnila otvoriť jej časť iba v jednom jazdnom pruhu, pričom premávka je riadená semaforom. Je to dočasné riešenie, ktoré má aspoň čiastočne uľahčiť dopravné obmedzenia zaťažujúce občanov. 

Nasledovať bude druhá fáza projektu, kedy dôjde k spevneniu svahu, inštalácii záchytných sietí a betónových zábran. Potom bude cesta v plnej miere prejazdná.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zvodidlo pri bani lome zosouv pody

(marek, 2. 6. 2013 10:33)

ako dali to zvodidlo akutrat nabehnete na nho a prevratite sa na nom

strasna cesta

(marek m , 2. 6. 2013 10:31)

nakladiaky mury a rozbita cesta uz je jun a nic cestujte z kodsic do kostolian a do kysaku a rozbijete si cele auto sama jeama uz tam boli cestari a nic 3 metrove jamy pri f stadione v malej vieske sama 3 metrova jama cesta kostolany kosivce otrasne poslal by som tam fica s limuzinou jemu opravu auta zaplati stat nam my robte stou cestov do druzstevnej pri hornade nieco mala vieska cela rozbita otras kam zmizli ezropske fondy a penezi od statu na oprtavay stratili sa v nieciom vrecku komu partri ta cesta