Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Park Komenského - rekonštrukcia a revitalizácia

Prázdniny si v Košiciach môžete užiť aj v mestských parkoch - tlačová správa 

Park Komenského Východ bude určený pre rodiny a detské aktivity. Modernizovaná fontána v parku bude symbolizovať návrat vody a vodných prvkov do mesta. V parku bude obnovený mobiliár, inštalované detské preliezačky, zrekonštruované verejné osvetlenie. Navrhovaná je výsadba nových stromov, živých plotov a okrasných tráv. Súčasťou parku bude vytvorená plocha na tvorbu a prezentáciu výtvarných diel najmladších umelcov. Park Komenského Západ bude po rekonštrukcii slúžiť ako miesto pre organizovanie malých eventov (koncerty, performance, výstavy študentov univerzít) a miesto stretávania študentov a seniorov. Park bude kompozične doplnený o dve menšie spevnené plochy, určené na rôzne kultúrne podujatia a zrekonštruovaný plot, slúžiaci ako výstavná plocha. Súčasná fontána ako aj mobiliár parku budú modernizované. V parkoch sa budú konať najmä multižánrové podujatia, školské kultúrne aktivity, svetelné inštalácie, mediálne projekty a temporárne inštalácie.
 
II.) Rekonštrukcia a revitalizácia - Park Komenského východ: 1) Účel stavby: kompletná rekonštrukcia výrazného mestotvorného prvku, ktorou riešený park je. Rekonštrukcia a revitalizácia prispeje realizáciou nového osvetlenia a odstránenia nefunkčných a zanedbaných plôch v parku aj k zvýšeniu bezpečnosti riešeného územia a tým k jeho využívaniu na kultúrne aktivity. 2) Charakter stavby: Rekonštrukcia a revitalizácia. 3) Stavba je rozdelená na jednotlivé stavebné objekty. Celková plocha riešeného územia: 3.1) park: 15 126 m, 3.2) fontána: nadzemná časť podzemná časť: 21,44 m 11,16 m. 4) Vlastník pozemkov a zariadení stavby pred aj po ukončení stavby: Mesto Košice. 5) Správca parku: Správa mestskej zelene Košice. 6) Správca VO: Fy. Eltodo Košice. 7) Užívateľ stavby: široká verejnosť, kultúrne a spoločenské organizácie. 8) Termín ukončenia výstavby: do 31.12.2012. 9) Stavba nie je podmienená žiadnymi časovými, ani vecnými väzbami ani ďalšími vyvolanými investíciami. Pred samotnou realizáciou stavby nie je potrebné realizovať demolácie, preložky inžinierskych sietí a pod.. 10) Základné princípy architektonického návrhu riešenia parku: a) v maximálnej miere zachovať existujúcu sadovnícky perspektívnu zeleň, b) uplatnením štruktúry hlavných kompozičných trás vytvoriť jasnú koncepciu siete chodníkov - akceptovať silné pešie ťahy podľa súčasných potrieb, c) časť parku pred poliklinikou Sever primárne koncipovať ako vstupný predpriestor pred objektom polikliniky s dostatočným počtom lavičiek, d) vytvoriť v parku plochy pre oddych a pre organizovanie kultúrnych podujatí v zmysle projektu EHMK 2013, e) vytvoriť zaujímavú dlhodobo udržateľnú estetickú výsadbu zelených plôch a záhonov, f) oživiť park atraktívnou vodnou fontánou, g) vybaviť park detskými atrakciami a športovými atrakciami.
III.) Rekonštrukcia a revitalizácia - Park Komenského západ: 1) Účel stavby: kompletná rekonštrukcia výrazného mestotvorného prvku, ktorou riešený park je. Rekonštrukcia a revitalizácia prispeje realizáciou nového osvetlenia a odstránenia nefunkčných a zanedbaných plôch v parku aj k zvýšeniu bezpečnosti riešeného územia a tým k jeho využívaniu na kultúrne aktivity. 2) Charakter stavby: Rekonštrukcia a revitalizácia. 3) Stavba je rozdelená na jednotlivé stavebné objekty. Celková plocha riešeného územia: 3.1) park: 27 163 m, 3.2) fontána: nadzemná časť podzemná časť: 53,38 m2 11,16 m. 4) Vlastník pozemkov a zariadení stavby pred aj po ukončení stavby: Mesto Košice. 5) Správca parku: Správa mestskej zelene Košice. 6) Správca VO: Fy. Eltodo Košice. 7) Užívateľ stavby: široká verejnosť, kultúrne a spoločenské organizácie. 8) Termín ukončenia výstavby: do 31.12.2012. 9) Stavba nie je podmienená žiadnymi časovými, ani vecnými väzbami ani ďalšími vyvolanými investíciami. Pred samotnou realizáciou stavby nie je potrebné realizovať demolácie, preložky inžinierskych sietí a pod. 10) Základné princípy architektonického návrhu riešenia parku: a) v Maximálnej miere zachovať existujúcu sadovnícky perspektívnu zeleň, b) uplatnením štruktúry hlavných kompozičných trás vytvoriť jasnú koncepciu siete chodníkov akceptovať silné pešie ťahy podľa súčasných potrieb, c) preriešiť vstupy do parku, zvýrazniť ich, d) vytvoriť v parku plochy pre oddych a pre organizovanie kultúrnych podujatí v zmysle projektu EHMK 2013, e) vytvoriť zaujímavú dlhodobo udržateľnú estetickú výsadbu zelených plôch a záhonov, f) oživiť park atraktívnou vodnou plochou a fontánou.

Park Komenského Západ - situácia

Park Komenského Východ - situácia

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kde je tráva?

(Janett, 12. 12. 2012 23:26)

No ja neviem, kto už len toto vymyslel, na môj vkus bude tento "revitalizovaný" park až príliš betónový. Nezabudli ste na trávu? Park si predstavujem úplne inak.

Re: Kde je tráva?

(..., 13. 12. 2012 19:23)

ty si asi zabudla ze je december, vonku sneh a -5 stupnov...

Re: Re: Kde je tráva?

(Matej Wiczmándy, 25. 2. 2014 21:24)

na betóne som rásť trávu ešte nevidel či je leto alebo zima

fontána???

(Znalec, 21. 8. 2013 19:00)

To čo je toto za fontána??!!! Fakt ako toto je už sila! Kde to žijeme, že takéto niečo sa vôbec dá stvoriť! Teda ten park je poriadne "zrevitalizovaný". Okrem tejto pseudofontány, čo strieka do výšky 20 cm a voda tečie až do polikliniky, nám tu pribudla jedna obrovská vybetónovaná plocha. Vôbec nevadí, že už tam pomaly nie je žiadna zeleň. A to sa ešte plánuje v tomto parku stavať 3-podlažná budova. Všetko je to o peniazoch, žiaľ...

fontana

(Eva, 20. 8. 2013 14:34)

Veru,fušerina 1stupna.kedy bude fontana spustena,resp.v ktorom storoci,ak nie v tisicroci.Aspon vidiet co vsetko je mozne skolaudovat.lavicky uz teraz vyzeraju ...,dlazba zle osadena,atd.otras,hnus.zase ste sa len nabalili,o to vam ide o nic ine.

Hanba na usta

(Marek, 11. 8. 2013 8:27)

To je co za park? Tak ma vyzerat park za miliony? Uz sa spametajte konecne tam na tom magistrate! To je nejaka fontana? Take velke mlaky pri fontane maju byt za tolko penazi? Hanba vam !!! Fuj s takymi predstavitelmi mesta , do klietky hanby s vami!!!

Záplaty betonom asfaltom

(Mike , 13. 6. 2013 10:13)

To čo je za robota ? nič orezane rovno zaliate aby bolo ??? hnus ci pana..... niekto kto by mu bolo zle by to lepšie zaplatal urobil dorovnal ..... nemám slov ...

Fontána

(Jan, 3. 6. 2013 23:34)

Som zvedavý kedy zacne fungovat fontana...

opat nedotiahnute

(autor, 25. 4. 2013 14:11)

opat dalsie nekoncene nedotiahnute prechody medzi polamanou zle polozenou dlazbou a asfaltom. A robota stoji.. Holt detaily asi niesu podstatne.. h

opat nedotiahnute

(autor, 25. 4. 2013 14:10)

opat dalsie nekoncene nedotiahnute prechody medzi polamanou zle polozenou dlazbou a asfaltom. A robota stoji.. Holt detaily asi niesu podstatne.. h

WC

(Roska, 20. 11. 2012 21:20)

Park Komenského východ. Fontána, lavičky, detské preliezačky. Ale čo tie staré, škaredé bývalé WC, okolo ktorých budeme aj naďalej chodiť?

Re: WC

(WC, 12. 12. 2012 9:25)

Podla mna jednia moznost ,ze nejaka miestna akcna skupina dostane prostriedky na zburanie a zasypanie tejto ohavy.

chodnik

(chodnik k univerzite, 12. 12. 2012 9:24)

Preco mesto sa nevie dohodnut z univerzitou ze na cca15m usek od skoncenia parku po asfalktu na TU by nemohlo mesto mesto poskytnut macacie hlavy ktore su uskladnene na bardejovskej a zeby pracovnici TU ich ulozili. myslim ze estetika nehra ulohu ale malo by to velky efekt.

kedy bude vystavany planovany cyklochodnik?

(cyklo, 12. 12. 2012 9:19)

mam otazocku ,ked je v nakresoch planovany cyklochodnik,to znamena ze nebude vystavany ked sa rekonstruuje park ze? a druha moja otazka ,preco sa nemohol zrekonstruovat chodik ktory ide od rohu polikliniky na czambelovu ulicu ??? aspon provizoorne?

pochvala

(Rino902, 15. 9. 2012 11:18)

Chcem pochváliť autora stránky za takmer dennú aktualizáciu skoro všetkých zmien v Košiciach. Takto ten, kto má záujem o to, či sa tu niečo robí, si vie všetko prehliadnuť z pohodlia domova.