Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Ulička remesiel - rekonštrukcia

7. 6. 2013

Ulička remesiel je ďalším investičným projektom Košíc ako Európskeho hlavného mesta kultúry 2013, ktorý tento pondelok vstupuje do realizačnej fázy. Ulice Rumanova, Vodná, Podtatranského, Mlynská, Stará Baštová a Hrnčiarska sú tradičnou umeleckou štvrťou mesta Košice, disponujúcou výbornou polohou a autentickým prostredím, čo vytvára predpoklady pre vytvorenie turisticky atraktívnej zóny. Doteraz jej ďalšiemu rozvoju bránil predovšetkým nedostatok financií na rekonštrukciu rozbitej dlažby a verejného osvetlenia, na osadenie prehľadného značenia od Hlavnej ulice a najmä nedostatočná garancia bezpečnosti vo večerných hodinách. Vďaka projektu sa situácia do konca roka zmení.

 
Investícia vo výške 884 703,20 eur, ktorú bude realizovať víťaz verejného obstarávania Inžinierske stavby, a. s., bude zameraná na vytvorenie optimálneho prostredia pre rozvoj umenia a kultúry. „Zrekonštruujeme dlažbu, verejné osvetlenie a zriadime kamerový a monitorovací systém a nášľapný navigačný systém. Rekonštrukciou Uličky remesiel atraktívne prepojíme Hlavnú ulicu s ďalším investičným projektom, Kunsthalle. Nielenže tým rozšírime centrum mesta, ale ponúkneme ďalšiu atraktívnu zónu, ktorá bude využívaná počas mnohých kultúrnych aktivít v rámci Dní mesta Košice, Noci múzeí alebo Bielej noci a tiež vznikajúcich v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom v rámci programu Terra Incognita,“ spresnil primátor Košíc Richard Raši.
 
Súčasne s rekonštrukciou Uličky remesiel bude v lokalite Východoslovenská vodárenská spoločnosť realizovať výmenu vodovodných a kanalizačných sietí tak, aby na konci roka 2012 bola kompletne zrekonštruovaná a pripravená plnohodnotne sa zapojiť do aktivít v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry. Vzhľadom na rozsah prác je potrebné rátať s úplnou dopravnou uzáverou a s obmedzeniami pre peších na uliciach: Hrnčiarska, v úseku Mlynská – Vodná ulica; Vodná, v úseku Štefánikova – Jesenského ulica; Rumanová, v úseku od lávky po Jesenského ulicu. Obmedzenia dopravy sú platné do 31. 12. 2012.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

iny pohlad

(autor, 17. 4. 2013 21:59)

ked ma clovek hosti a prezentuje im svoje mesto hned sa na vsetko diva inak... Ulicka remesiel je pekna a nami oblubena, ale v prvom rade je: nedokoncena - pri kazdej fasade trcia metre izolacie.. a nedomyslena - dvihat dieta pri kazdom zakopnuti o nahusto zvislo polozene ploske kamene, to len tak nevymyslis. Vazeni kompetentni dajte to prosim do kopy, je to vizitka nas vsetkych ;)

Re: iny pohlad

(von Tátray, 15. 5. 2013 14:53)

Ak by remeselníci v stredoveku odviedli takú mizernú prácu,ako tá dnešná zberba,tak ich za to polámu v kolese...

Foto

(mike, 9. 9. 2012 17:34)

Neboli by nejake nove fotky z ul. remesiel a rekonstrukcie hist. budov?

EHMK

(Roman, 31. 7. 2012 18:13)

Wow, ak bude ulicka vyzerat tak ako na vizualizaciach tak to bude podla mna to naj z EHMK

Re: EHMK

(R1S0, 6. 8. 2012 0:27)

Tak to je potom EHMK poriadna mizeria....