Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Vymenník Wuppertálska

Výmenník na Wuppertálskej ulici bude slúžiť pre tvorivé dielne, semináre, diskusné fóra v oblasti kultúry a art-gardening.
 

 
Výmenníky - SPOTs sú prvým investičným projektom EHMK, ktorého časť je už dokončená. „Hlavným zámerom projektu SPOTs je šírenie kultúry do okrajových častí mesta, revitalizácia sídlisk a zapojenie obyvateľov do umeleckých a kultúrnych podujatí nielen počas roka 2013, ale i po ňom,“ priblížila úlohu projektu výkonná manažérka n. o. Košice 2013 Blanka Berkyová. Ako spresnila, súčasťou projektu je premena nepoužívaných výmenníkových staníc na komunitné centrá, tzv. kultúrne body okraja. Dva výmenníky na Terase sa už zmenili na takéto kultúrno-spoločenské centrá a našli si svojich priaznivcov. Každý z výmenníkov je pritom zameraný na špecifickú oblasť a inak to nebude ani v prípade ďalších štyroch, ktorých rekonštrukcia dnes štartuje.
Výmenník na Ľudovej ulici bude zameraný na podporu nových mestských kultúr, inline korčuľovanie, indoor skateing, hip-hop, breakedance, súťaže a filmové predstavenia. Výmenník na Važeckej ulici bude orientovaný na multimediálne tvorivé dielne, tanec, hudbu, prvky alpinistickej subkultúry. Vo výmenníku na Štítovej bude možné navštíviť výtvarné a keramické dielne, výstavy, filmové predstavenia, workshopy a semináre. Výmenník na Wuppertálskej ulici bude slúžiť pre tvorivé dielne, semináre, diskusné fóra v oblasti kultúry a art-gardening.
Celková hodnota rekonštrukcie výmenníkov, ktorú bude realizovať spoločnosť PKB invest, s. r. o., je vo výške 1 322 458, 24 eur. V rámci rekonštrukcie bude realizovaná kompletná rekonštrukcia objektov, vytvorenie multifunkčných miestnosti pre kultúrno-spoločenské aktivity a zázemia pre personál a návštevníkov, úprava striech pre ich funkčné využitie a tiež terénne a sadové úpravy okolia.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

výroba školskej kriedy

(micenko vladimír, 4. 11. 2013 17:00)

mal som výrobňu školskej kriedy - jedinej na Slovensku -na KVP. mesto mi tak dvihlo nájom, že som odišiel z výrobňou preč mimo Košice. často som volal školy na prehliadku výrobne, malo to úspech ako tématická prednáška. dnes mi školy volajú a chcú tématicke ukážky pre nové ročníky detí. ak by bol priestor a záujem z vašej strany - rád takúto ukážku urobím aj vo výmeníku KVP , alebo aj inde. micenko

Re: výroba školskej kriedy

(sckesk, 4. 11. 2013 17:43)

Dobrý deň, len pre upresnenie, stránka www.kosice.estranky.sk je len moja súkromná stránka o meste Košice a dianí v ňom. Priamo s výmenníkmi nemá nič spoločné, na stránke som len informoval o ich prestavbe a akciách, ktoré sa tam teraz konajú.
Mali by ste sa skôr obrátiť tu: http://www.spots.sk/sk/o-spots/kontakty/