Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

LED svietidlá v centre mesta

V centre mesta Košice boli v uplynulých dňoch nainštalované moderné LED svietidlá, ktoré sú novým trendom v oblasti verejného osvetlenia. Na svoje náklady ich zabezpečila a nainštalovala spoločnosť Eltodo osvetlenie, s.r.o. Na Roosveltovej, Poštovej, Zbrojničnej, Mäsiarskej, Timonovej a Baštovej ulici pribudli kvalitné LED lampy od piatich popredných výrobcov, aby sa tak v praxi odskúšali aktuálne trendy verejného osvetlenia, ktorým patrí budúcnosť.

Medzi najnovšie technológie na poli osvetľovania verejných priestranstiev nepochybne patria svietidlá LED (Light Emitting Diode). Táto technológia umožňuje osvetlenie všetkých vonkajších priestranstiev v podstate bez obmedzenia, od osvetlenia všetkých typov komunikácií, parkov, chodníkov, parkovísk, po špecializované osvetlenie priechodov pre chodcov alebo športovísk. Vhodným použitím kvalitných svetiel, aké boli nainštalované v Košiciach, mesto získava energetickú úsporu, zníženie nákladov na údržbu, dlhú životnosť svietidiel a širšie možnosti regulácie a riadenia verejného osvetlenia.

http://www.kosice.sk/article.php?id=14849

 

Súvisiace odkazy:

LED pouličné osvetlenie na Timonovej

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hnus

(Mike, 30. 10. 2014 9:43)

Ked LED lampy tak na každej ulici rovnakej znacky rovnakého dizajnu a lampy taktiež namalovat....

Stĺpy

(didinko, 20. 10. 2014 21:02)

Len škoda, že sú tie lampy umiestnené na tých odporných cirkusových žlto modrých stĺpoch.

Re: Stĺpy

(ms9, 20. 10. 2014 23:03)

presne to som chcel napisat...

Re: Re: Stĺpy

(KEtchup, 21. 10. 2014 11:37)

ked nie vymenit tak aspon ja neviem natriet striebrenkou by ich mohli.. Minule som vchadzal na Puškinovu a hovorím si No konečne nové lampy.. a ha od polovice ulice zostali tie cirkusove zlte.. WTF :D

Re: Re: Re: Stĺpy

(TSz, 26. 10. 2014 14:21)

Neviem čo sa vám nepáči na tom,že v krátkej dobe po sebe vám dávajú nové svietidlá.Choďte sa pozrieť na Floriánsku,kde nie sú schopní vymeniť osvetľovacie telesá z 50tych rokov,jedno už spadlo lebo odhnilo a keď druhé nesvieti eltodo tak odmietajú previesť opravu lebo je vraj prehnitý stĺp a mesto?sme dobrí iba pri voľbách.

Re: Re: Re: Re: Stĺpy

(KEtchup, 29. 10. 2014 12:41)

Nuz, nepaci sa nam to preto lebo sa to robi raz za uhorsky rok a opat nie poriadne ale na mačkopsa... Neviem preco by sme sa ako platcovia dani mestu s takymito rieseniami mali uspokojit.. Ved o com su taketo polovicate riesenia? Nedokoncena robota = permanentny stav = stav trvaly... Ked sa stlpy nevymenili teraz s vymenou hlavic, sanca ze budu vymenene do nejakej dekady je tymto padom temer miziva... Domy / ulice sa rekonstruuju a pred nimi zostavaju stat tieto zlte tragedie..

to je...

(R1S0, 29. 10. 2014 0:11)

....snad skusobna prevadzka, ze su tam 3-4 modely tych svietitel....?

fuuuj ,bleee

(stan38, 21. 10. 2014 16:38)

zas na vsetkom len setrit..typicke skorumpovane vedenie mesta kosice..vyzera t o otrasne, telo ostalo povodne komunisticke a vymeneny len vrch, vsak to vobec ale vobec nepasuje a nezapada do seba!!! cisty grc to je.. len si predstavte zeby ste si doma nekupili novu lampu len demontovali a vymenili vrch z nej a telo by ste nechali zhrdzavene, zo starych cias, komunisticke..