Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Revitalizácia Mlynského náhonu

13. 7. 2012

Začalo sa s výberom projektanta na rekonštrukciu Mlynského náhonu.
Presný termín začatia prác ešte nie je stanovený. Revitalizácia bude prebiehať v dvoch etapách. Jednalo by sa o časť od Národného námestia po Mlynskú baštu. V prvej etape sa bude realizovať technologická časť, druhá etapa bude riešiť architektonické prvky rekonštrukcie. Podľa Otta Brixiho, poslanca mestského zastupiteľstva, by sa mal Mlynský náhon premeniť na relaxačnú zónu. Stáť by to malo zhruba 100 tisíc eur. Časť zaplatí mesto, a zvyšok mestská časť - Staré mesto.

 
Metropolitné správy v Rádiu Košice (6.6.2012) - Revitalizácia Mlynského náhonu

Zanedbaný a nevyužívaný Mlynský náhon ako miesto na oddych. To, čo roky vyzeralo len ako sen Košičanov, začínajú riešiť mestskí architekti. Premena betónového žľabu na dráhu pre cyklistov a bežcov zvíťazila v hlasovaní Košičanov o najlepší mestský zásah.

20-11-4-7be8f.jpg

 

16-11-2-0f704.jpg

 

http://www.uzemneplany.sk/mestskezasahy-kosice

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mlynská bašta

(sasanka, 9. 12. 2016 15:01)

Zabudla som dodať,že ked sa narodia v buducom živote.

mlynská bašta

(sasanka, 9. 12. 2016 14:57)

Tí čo sa opovažuju vyrubovať krásne,zdatné stromy pod akoukoľvek výhovorkou sa narodia v pušti bez zelene,za trest!

Mlynsky nahon

(Peter KE, 9. 11. 2016 22:19)

Nahon bol vytvoreny v 1. a jedinom rade na to, aby sa vyrovnala hladina spodnej vody v byvalom koryte Hornadu. Inac dochadza k naruseniu statiky budov a ich posunom od ml. nahonu az po zeleznicnu trat . Neviem ci toto niekedy niekto bral v uvahu ..

Konec

(Richard, 22. 7. 2014 11:35)

Tie 3d vizualizacie maju strašne nizku úroven ešte nizsiu ako moj pravopis.A tak aj budu vyzerať tie rekonštrukcie vaše. Jedine čo treba je vyčistit koryto a oškrabať od hrdze plot ktorý tam je a namalovať ho nanovo. A novy asfalt na tu cestu rozbitu a urobit cyklo chodničky popri vodnom toku. Ale toto čo vy ste tu predložili je totalne zbytočne drahé. Ale aspon sa vám budu hrnuť peniažky do vaších špinavích hnusných vreciek. Z predraženeho betonu .. 20 rokov totu hnije smrdi a vy vymyslite toto?? fasingery

Re: Konec

(sckesk, 22. 7. 2014 13:06)

Len na upresnenie. Stránka www.kosice.estranky.sk nemá s týmto a ani so žiadným iným projektom nič spoločné. Na stránke len informujeme o dianí v meste.

pánečku, nestačím sa diviť zlému vkusu, kde sa berie?

(simon, 22. 7. 2014 12:40)

tyjo neviem či si to niekto prečíto z právomocných ale, tie vizošky su megahnusne a nie tým ako sú spravené, ale čo ponúkajú - oklieštenie vody ktorej je i tak málo...no ták prosím nekazte už viac už ste pokazili dosť, radšej si napakujte vrecka ale nič preboha už nerobte! pripájam sa aspon takto ku ľudom, ktorým záleží ako vyzerá ich okolie. ďakujem

Kosicka doba betonova

(Jakub, 22. 7. 2014 10:50)

Prosim Vas... Nechajte nam vodu... chodnik, lavicky, oddych, nie dalsie betonove pasy! aaa ked uz som tu... ta alzbetina bola riadna #####

NIE

(Martina, 22. 7. 2014 8:03)

Ako si dovoľujete ešte aj tu trochu vodneho života odstraniť a nahradiť chodnikmi...po oboch stranach nahonu vedu asfaltove cesty a chodniky, tie su pre chodcov viac než postačujuce. Kde je zdravy rozum? To všetko vybtonujeme? Pri nahone žijem a neželam si, aby sa popri bytovkach špacirovali chodci a cyklisti, nahon je krasny plny vody. Do neba volajuca odvaha a drzosť diletantov, ktori vedia velke NIČ o uprave a tvorbe prostredia v meste. Ktori košičania hlasovali? Ti čo žiju na Jazere? Pridu sa na nahon korčuľovať či bicyklovať?

Nechajte vodu v meste

(Marek, 21. 7. 2014 21:19)

Košiciam najviac chýba voda v meste. Zrušenie mlynského náhonu a nahradenie betónom a asfaltom je krok späť. Na cyklochodník je vhodnejšia hrádza Hornádu. Tam by mali smerovať zdroje. Tiež by bolo vhodné zvýšiť prietok mlynského náhodu, aby ho nebolo potrebné často vypúštať a napúšťať.