Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkového uzla - križovatka Trieda SNP – Bardejovská

 

 

Od 30.10.2015 sprejazdnená križovatka Trieda SNP - Bardejovská v smere na Moldavskú

------------------------------------------------------------------------------------

Od nedele 10.5.2015 začnú práce na modernizácii ďalšieho električkového uzla 
Križovatka Trieda SNP – Bardejovská a ul. Bardejovská po DPMK
čo spôsobí aj ďalšie dopravné obmedzenia

Na prejazd využite odporúčanú obchádzkovú trasy cez Šafárikovu (pozrite mapu dole),
nakoľko Bardejovská bola upchatá už aj počas nedele.

 

 

Počas stavebných prác na modernizácii električkovej trate bude pre automobilovú dopravu križovatka tr. SNP – Bardejovská a ulica Bardejovská v úseku od križovatky tr. SNP po DPMK prejazdná s nasledovným obmedzením:
- komunikácia tr. SNP od okružnej križovatky Moldavská/Alejová/tr. SNP len priamo v smere Toryská, v jednom jazdnom pruhu, so zákazom odbočenia doľava do Bardejovskej
- komunikácia tr. SNP od Toryskej len doprava v jednom jazdnom pruhu, s pokračovaním rovno po Bardejovskej v jednom jazdnom pruhu v smere obchádzky Bardejovská – Popradská – Moldavská – okružná križovatka Moldavská/Alejová/tr. SNP
- komunikácia Bardejovská od Popradskej prejazdná v smere západ – východ obojsmerne iba po DPMK. V smere od tr. SNP iba v jednom jazdnom pruhu šírky 2,75 m.

Prejazd cez električkový triangel v križovatke tr. SNP – Bardejovská bude vo všetkých smeroch dočasne zrušený a nahradený obchádzkovými trasami. O obmedzeniach dopravy v križovatke tr. SNP - Bardejovská budú vodiči informovaní v uzloch SNP/Alejová/Moldavská a Popradská/Bardejovská - tabule IP30, IS25.

V mapke: oranžová čiara - prejazd s obmedzením
zelená čiara- prejazd bez obmedzenia
modrá čiara - doporučené obchádzkové trasy

Poznámky: na tr. SNP pred križovatkou Bardejovská obojsmerne zipsovanie.
Pozor na výjazd električiek zo zadnej brány vozovne DPMK na Moldavskú !

Spracoval:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 

meu_bardejovska.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: zastavky pri ferocentre-toto hadam eurovia nemysli vazne??!!

(sckesk, 22. 10. 2015 11:43)

Prosím o slušnejšie vyjadrovanie sa. Nechcem tu začať mazať príspevky!
A ku zastávkam. Stačí si najskôr trošku naštudovať veci po internete a zistíte, že Eurovia robí to, čo dostala zadané. Kompletná rekonštrukcia zastávok pri Spoločenskom pavilóne NIE JE súčasťou rekonštrukcie tejto križovatky. Zastávky sa budú riešiť pri rekonštrukcii celej Triedy SNP. Tak je urobený projekt, tak to rozdelilo mesto.

postup

(BOris, 19. 10. 2015 13:55)

Je mi trochu divné,prečo sa najprv nerobila tá časť na Triede SNP,aby sa sprejazdnila križovatka pre vozidlá a potom urobiť Bardejovskú,ale naopak..Najdôležitejší úsek na koniec :/ Navyše tento víkend mám pocit,že sa tam nerobilo nič

Re: postup

(sckesk, 19. 10. 2015 14:30)

Pravdepodobne je problém v tom, že im ešte neboli dodané výhybky. Niekde sa myslím písalo, že bežne to trvá aj 5 mesiacov. Neviem, kto to vyrába, no len do Košíc na obe stavby bolo potrebných výhybiek dosť veľa. Cez víkend prišli ďalšie k amfiku a ešte tam asi 3 chýbajú. Bardejovská bola od samého začiatku plánovaná na dokončenie ako posledná, pravdepodobne kvôli tomu, že ostatné uzly sú viac prepojené.

Bardejovská

(Tomáš, 19. 10. 2015 11:01)

Koľajnice na Bardejovskej idú do kopčeka len kvôli klopeniu cesty, aby odtekala dažďová voda.

obnovenie

(Edo, 18. 10. 2015 23:25)

na obnovenie elektrickovej dopravy sa bude cakat aj na tento usek ? vyzera ze je tu este dost roboty :/

zakruta pred dpmk

(peter, 28. 9. 2015 2:22)

a co ten zvysok bardejovskej ta zakruta pred depom, preco sa nemenila tiez? preco ten kratky obluk pred depom vramci vymeny kolajnic eurovia vynechala, bol na to nejaky realny dovod, ci to spravili zamerne? :-/

Re: zakruta pred dpmk

(Ikar, 30. 9. 2015 23:34)

Vieš, na to asi jediná odpoveď, bol nejaký reálny dôvod prečo by to menili? ... To že to je v takom stave v akom je nespravíš nič, oni tiež nie, a urobia to načo sa zmluva vzťahuje :/ to je všetko no ...

stlpy

(stefan, 11. 9. 2015 0:45)

takze predsa sa idu vymienat stlpy aj vramci MEU http://lh3.googleusercontent.com/-NUSYfUilTXI/VfHQCrtMOlI/AAAAAAAByK0/dARTumdnaZ0/s912/IMG_9704.JPG potom ale na keru mariu ich eurovia natiera ked ich vzapati demontuje? tu uz vsetok zdravy rozum odchadza.. kocurkovo suvix..

Re: stlpy

(mykeyway, 13. 9. 2015 21:48)

Nevidim žeby tie staré stĺpy vedľa ktorých sú nové bolí pretreté na novo. Menia asi len tie najdolezitejsie ktoré su v zlom stave alebo neviem. Dáva to celkom logiku, že nemenia všetky ale počkaju až na projekt MET lebo ked budu menit kolaje na triede SNP tak elektrickova doprava bude z tamat tak ci tak vyradena. cize dodatocne menenie stlpov na tomto uzle pocas MET niako el. dopravu neovplivni. Tak isto aj na havličkovej ked sa bude rekonstruovat ulica komenskeho tak na havlickovu sa tak tiez elektricky nedostanu tak kludne mozu tie stlpy vymenit potom. a aspon budu vsetky osadene v rovnaky cas a tym padom budu aj rovnako starnut a po par rokoch nebude treba riesit na jednom useku ze tieto stlpy su stare 20 rokov a tieto len 15 napriklad. Kdezto na takom namesti osloboditelov je rozumne ze ich menia teraz lebo by bola hlupost ich vymenit niekedy potom lebo tym by znova odstavili el. dopravu v tomto useku len koli stlpom lebo rekonstrukcia kolaji sa tam par desiatok rokov robit nebude a pocas projektu MET by tamat električky mohli jazdiť. Ćiže teraz nato maju jedinecnu prilezitost ich vymenit bez zbytocneho ovplivnovania dopravy. A to že niektore stlpy pretieraju tak... sak nech su pekne dokym zacne MET :)

pred depom

(kosican, 6. 9. 2015 21:58)

a co ta zakruta na bardejovskej pred depom, na tu eurovia tiez zabudla? :-/

Re: pred depom

(Ok, 7. 9. 2015 17:38)

Konecne pochopte ze stavebne firmy za projekty NEMOZU oni sa nimi RIADIA. A robia to co maju v planoch hovorim o Eurovii

ferrocentrum

(kosican, 31. 8. 2015 23:16)

Ku obr 99 zastavka ferrocentrum sa akoze nemeni?ostava z oboch stran ten stary asfalt so zabradlim? :-/

strašne

(piťu, 25. 7. 2015 21:17)

Strašne pomalé tempo je na tomto úseku. Za dva mesiace toho tu veru nespravili veľa, od práce sa tu neroztrhali

Re: strašne

(Ikar, 26. 7. 2015 21:22)

Nech chceme ako chceme, a aj keď sa Vám to asi nezdá, tak aj na priek tomu že to trvá strašne dlho sa ide na tomto úseku podľa plánu a od prvého dňa začatia rekonštrukcie. Termíny sú na tomto úseku dosiahnuteľné.

Prosím nekritizujme niečo čo tomu nie je hodné :) pozrime sa do centra kde sa jeden rok urobili prakticky toľko koľko tu od začiatku výstavby a to sú dva mesiace a zopár dní k tomu. Tak si to porovnajte ;)

Re: Re: strašne

(stefan, 30. 7. 2015 5:18)

Lenze eurovia nemeni napr stlpy len prefarbuje zhrdzavene stare na prikaz sudruha harasiho zhora cize ma o robotu menej,to treba dat do uvahy a tiez fakt ze robi len uzly teda krizovatky a obratiska kde je roboty podstatne menej ako na celom ikd kde doslo ku celej kope komplikacii s vedenim kablami a potrubiami v zemi

Vysielanie v Zákrute (SRo)

(kosican, 21. 5. 2015 15:59)

Vysielanie v Zákrute (SRo)
- od 09:00 do 13:00 minuty -
http://www.rtvs.sk/radio/archiv/1115/215998

PETICIA ZA BEZPLATNU MHD POCAS REKONSTRUKCIE:
http://www.peticie.com/ke_bezplatna_mhd_pocas_rekonstrukcie

Peticia za bezplatnu MHD pocas obmedzeni..!!??

(kosican, 19. 5. 2015 8:00)

kde a ako by sa dala rozbehnut peticia za bezplatne cestovne pocas obdobia nenormalnych obmedzeni v doprave MHD..??
ano, vsetci sme radi ze sa opravi co bolo v zlom stave,
ale na ten isty usek mnohi potrebuju casto aj dvojnasobny cas, co sa casto prejavi aj vo vyske cestovneho, kedze 30minutovy listok uz nepostacuje..!!
cize namiesto ulav ako naplast za stratene nervy si DPMK este za to necha zaplatit...hm?

Re: Peticia za bezplatnu MHD pocas obmedzeni..!!??

(Ikar, 20. 5. 2015 18:03)

Ak dobre viem, upravovali sa síce cestovné poriadky, ale nemyslím si že v niektorých prípadoch sa docielilo to, že autobus ide viac ako 30 min ( myslím v CP ), ak stojí v kolóne a mešká neznamená to že si musíte kupovať 60 min lístok, to je problém MHD a nie Váš že autobus mešká. Na zastávke je napísané aký čas má autobusu trvať na prechod medzi jednotlivými zastávkami a dá sa to jednoducho vypočítať.

Tým nechcem brániť MHD, ani mne sa to nepáči že to tak je a to aby bola zadarmo beriem, zišlo by sa, ale ak tie autobusy meškajú tak to nie je Váš problém a aj samotný revízor s tým proste nič neurobí :)

Re: Re: Peticia za bezplatnu MHD pocas obmedzeni..!!??

(sckesk, 20. 5. 2015 19:20)

Zabúdate nato, že sa musí prestupovať a keď prvý spoj sa zdrží v zápche a ten druhý odíde presne podľa CP, tak musíte čakať na ďalší a čas vám beží...

Re: Re: Re: Peticia za bezplatnu MHD pocas obmedzeni..!!??

(Ikar, 20. 5. 2015 19:32)

No aj v takom prípade by ste to pred MHD vedeli obhájiť, pretože zas a znova to je ich problém, a Vás ako cestujúceho to nemá čo zaujímať, ak si doma pozriete na internete spoje, aj s prestupmi, tak sa na Vás nemajú čo sťažovať.
Oni to majú zorganizované "dobre" to že je situácia v meste na tom takto, za to oni nemôžu aj keď robia čo môžu.... Ale dosť toho bolo, pretože je pravda tá, že je to neúnosné a cestovať MHD je utrpenie .
Navyše keď som čítal tú petíciu tak sa mi to aj páči, len si neviem predstaviť ako by šoféri prelepovali v špičkách tie prístroje :/ ale páči sa mi myšlienka bezplatnej prepravy iba v špičke